Data İletişim Data İletişim Data İletişim Data İletişim
Türkiye'nin lider toplu yemek ve destek hizmetler sağlayıcısı Sofra/Compass Group Türkiye’nin bu yıl 6. kez düzenlediği geleneksel “Top Chef 2018” Yarışması’nın birincisi belli oldu. Gastronometro ev sahipliğinde gerçekleşen Top Chef 2018’de, Sofra/Compass Group Türkiye’nin birbirinden profesyonel 7 şefi yarıştı. Birinciliği Şef Uğur Bostancıoğlu göğüsledi.
Dünya kaynakları her geçen gün azalıyor. Ne yazık ki atıkların doğada çözülme süreleri fazla olduğu için dünyamız gün geçtikçe biraz daha kirleniyor. Örneğin plastik atıkların doğada kaybolma süreleri neredeyse bin yıl. Büyük ölçekli şirketler bu akımın önüne geçmek için birçok yatırıma imza atıyor. Bu şirketlerden biri de Humble Brush. Humble Brush bambu diş fırçaları ekolojik hayata destek, doğaya ve hayvanlara saygılı, insana ve sağlığa karşı da sorumluluk sahibi ağız bakım ürünleri sunmaya devam ediyor.
11 ülkede faaliyet gösteren ve 30 milyonu aşkın ziyaretçi sayısıyla Avrupa’nın en popüler moda arama motorlarından biri olan GLAMI, artık Türkiye’de.Binlerce marka ve ünlü sanal mağazalar ile milyonlarca müşteriyi tek bir çatı altında buluşturan GLAMI, kişiye özel moda keşfini ve alışverişini önemli ölçüde kolaylaştırıyor. Türk tüketicilerine hızlı ve kolay alışveriş yapmanın ayrıcalığını sunuyor.
FM Data İletişim rapor çalışmaları ile bu yıl 15’incisi düzenlenen, dünyanın en prestijli iş ödülleri programlarından Stevie Uluslararası İş Ödülleri 2018’de iki ödülün birden sahibi oldu. FM Data İletişim tarafından hazırlanan Garanti Bankası 2017 Yılı Entegre Faaliyet Raporu Bronz Stevie, Vodafone Sürdürülebilirlik Raporu ise Gümüş Stevie ödülüne layık görüldü.
Güneş gözlüğü, yaz stilini yansıtan en önemli aksesuarların başında geliyor. Tarzınızı yansıtan güneş gözlüğünü yüz şeklinize ya da giyim stilinize göre seçebilirsiniz. Ancak burcunuzdan da ilham alabileceğinizi biliyor muydunuz? Astroloji platformu Moyra, hangi burcun hangi tarz güneş gözlüğü tercih etmesi gerektiğine dair ipuçları veriyor.
Bilişsel teknolojiler, değişen insan kaynakları stratejileri, dijital performans yönetimi ve daha fazlası… Sonuç olarak, çalışanlar arasındaki yaratıcılık, etkileşim ve iletişim sınırları ortadan kaldıran dijital iş yerlerine dönüşüm. Simternet kurucusu ve CEO’su Ataol Ay, son döneme damgasını vuran Digital Workplace yani Dijital İş Yeri trendleri açıkladı.
Son yıllarda gluten, gluten hassasiyeti, çölyak hastalığı gibi kavramların adını sıkça duymaya başladık. Glutenin, buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda doğal olarak bulunan bir protein olduğunu söyleyen Sofra/Compass Group Türkiye’nin Ülke Diyetisyeni Gülşen Kadri, gluten içerikli besinlerin bağırsakta bulunan iyi bakterileri besleyen prebiyotik içeriğine sahip olabileceğinin de altını çiziyor. Peki gluten vücudumuz için yararlı mı yoksa zararlı mı? Sağlıklı bir diyette glutenli gıdalar olmalı mı, kimler glutenli beslenmeli ya da gluteni hayatından çıkarmalı?
Dünyanın lider yemek ve destek hizmetler sağlayıcısı Compass Group PLC, küresel bir sorun haline gelen yemek israfına dikkat çekmek ve bu sorun ile mücadele etmek için uluslararası bir girişim başlatıyor. Compass Group, Türkiye dahil olmak üzere toplamda 30 ülkenin katılımıyla her yıl Nisan ayının son haftasını “Yemek İsrafını Durdur Günü” olarak kutlayacak. Bu yıl 27 Nisan’da organize edilecek olan “Yemek İsrafını Durdur Günü”nde, tüm dünyada 10 milyonun üzerinde tüketiciye ulaşılması hedefleniyor.
Kişisel Verilerin Koruması Kanunu kapsamına dahil edilen KOBİ’ler için, VERBİS sistemine kayıt olmak ve teknik/idari tedbirlerin alınması zorunlu. Sadece VERBİS sistemine kayıt olunmaması, 20.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar idari para cezası getiriyor. Simternet ve Dülger Hukuk Bürosu işbirliğinde oluşturulan platform, web sitesi üzerinden tek tıkla KOBİ’lerin uyumluluk projesi kapsamında neler yapması gerektiği ve maliyetleri hakkında bilgi veriyor.
Dünyadaki dijital dönüşüm trendini çalışma ortamına taşıyarak, çalışanlar arasındaki yaratıcılık, etkileşim ve iletişim sınırlarını ortadan kaldıran “Dijital İş Yeri” uygulaması, Türkiye’de ilk kez Knowizz ile hayat buluyor. Knowizz, günümüzün değişen çalışma alışkanlıklarına göre şekillenen yeni nesil bir iş stratejisi.
Gıda bilimi üzerine yaptığı çalışmalar ile şarküteri et ürünleri sektöründe birçok yeniliğe imza atan Polonez, şimdi de ilk kez “Glutensiz Pastırma”yı tüketicilerle buluşturuyor. Sırada, şarküteride inovasyonu kanıtlayacak pek çok yeni ürün daha var.
LGS sınavına sayılı günler kaldı. Stres ve heyecanın yaşandığı, beyin aktivitelerinin normalin 2 katına çıktığı bu süreçte, beslenmeye özen gösterilmesi gerekiyor. Plantus’un Medikal Danışmanı Uzm. Ecz. Levent Gökgünneç, “Hafızayı ve bilişsel fonksiyonları güçlendirmek amacıyla alınan omega-3 ve protein ağırlıklı beslenme şekli ile enerji kaynağı olması açısından bol meyve tüketimi beynin kapasitesini arttırmaya yardımcı olacak ve motivasyonu artıracaktır” diyor.
Küçük mekânları, yaratıcı çözümlere uygun fonksiyonel mobilyalar kullanarak mükemmel alanlara dönüştürmek çok kolay. Hotelya'nın Kurucu Ortağı ve Yüksek Mimar Zümrüt Doyran, küçük mekânların maksimum konfora ulaşmasında mobilya seçimi yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair dekorasyon önerilerinde bulundu.
Türkiye’nin önde gelen ölçme ve değerlendirme firmalarından Assessment Systems, İngiliz Arctic Shores ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle Türkiye’de ilk kez işe alım süreçlerinde “Oyun Bazlı Değerlendirme” dönemini başlatıyor. “Oyun Bazlı Değerlendirme”, geleneksel değerlendirme araçlarına kıyasla daha kısa zamanda ve daha fazla veri toplayarak, hem adaylar hem de şirketler için daha verimli işe alım süreci sağlıyor.
İtalyan tasarım anlayışı ve estetiği ile tüm dünyadaki banyo dekorasyon trendlerine yön veren ISVEA’nın ünlü tasarımcıları, hayalinizdeki banyoyu yaratmanız için ipuçları veriyor. Banyolarını yaşayan bir mekana dönüştürmek isteyenler nemli havalarda yetişen bitki ya da çiçekleri tercih edebilir. Metalik renkli ve sütun ayaklı lavabolar banyolarınıza modern bir hava katarken banyo dekorasyonunuzda kullanacağınız raflarla şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük banyolar içinse derinliği olan çekmeceler ve depolama üniteleri vazgeçilmezler arasında.
Günlük hayatımızda bazı lekeler tam bir baş belası olabiliyor. Özelliklede çay, kahve, mürekkep, çikolata hatta ruj gibi inatçı lekeler... Peki tüm bu lekeleri sadece bir mendille ve çok kısa bir sürede çıkarabileceğinizi söylesek ne dersiniz? “Temizlik Doktorum” sloganı ile ev bakım ve temizlik ürünleri sektörüne hızlı bir giriş yapan HighGenic’in Leke Çıkarma Mendili, yeni oluşan lekeleri anında yok ediyor ve pratik bir kullanım sunuyor.
Tüm iç dekorasyonu Philippe Starck tarafından yapılan lüks konut projesi Yoo İstanbul, konutlarında bulunan sabit mobilyalarında Hotelya'yı tercih etti.
Türkiye´nin en büyük online firma rehberi Yellow Pages, 2017 yılı boyunca kullanıcıların dijital platformlarda en çok neleri aradığını açıkladı. Sene başından bu yana yaklaşık 9.2 milyon kişinin arama yaptığı Yellow Pages´in verilerine göre 2017´de en çok giyim ve giyim aksesuarları kategorisinde arama yapıldı. Arama yapanların %66´sı dijital platformlarda yaptığı aramalarda akıllı telefon ve tabletlerini kullandı.
Pazarlama departmanı, hemen hemen tüm şirketlerde varlığını güçlendirerek sürdürüyor. Dönüşüyor, şekil değiştiriyor, yeni fonksiyonlar ediniyor ama organizasyonel yapıdaki sağlam yerini koruyor. Türkiye´nin önde gelen ölçme ve değerlendirme firmalarından Assessment Systems, pazarlama pozisyonlarına başvuran adayların hangi kriterlere sahip olması gerektiğini ve iyi bir pazarlamacının 4E´sini anlatıyor.
2017 yılı ana teması "Mükemmeli Keşfetmek´´ olan İtalya´nın lider markası ISVEA, yapı sektörünün en önemli fuarı Unicera´ya banyolarda devrim yaratan mükemmel teknolojileri, ödüllü tasarımları ve yepyeni ´Mutfak Mobilyaları´ ile damgasını vurdu.
Türkiye´nin lezzet büyüğü Polonez, sağlıklı beslenme üzerine yaptığı Ar-Ge çalışmaları neticesinde geleneksel lezzetleri günümüz insanının yaşam ve ihtiyaçlarına uygun hale getirmeye devam ediyor. Sadece %1 yağ oranı ile düşük kalorili ve protein oranı yüksek ´Fit Yaşam´ürünlerinden sonra ´Polonez Glutensiz´i tüketicileriyle buluşturuyor.
Baharın gelişi, referandum derken yoğun gündemli bir Nisan ayını geride bıraktık. Yellow Pages, bu yoğun gündemde dijital platformlarda en çok arananları sıraladı. Yellow Pages verilerine göre, referandum haftasında ilçe seçim kurulları aramaları bir önceki haftaya oranla %190 artış gösterdi. Baharın gelmesiyle birlikte en çok arama yapılan ikinci kategori ise halı ve kilim yıkamacıları oldu. Bu kategorideki aramalar %50 arttı. Bir diğer artış ise erken rezervasyon
Dünyanın lider yemek ve destek hizmetler sağlayıcısı Compass Group PLC, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Geçtiğimiz yıla göre gelirlerinde %5 büyüme kaydeden Grubun, Türkiye´nin de dahil olduğu Avrupa bölgesindeki büyümesi ise 2008´den bu yana en yüksek orana ulaştı ve %2,8 olarak gerçekleşti. Compass Group Avrupa Bölgesi´nde yılın en başarılı ülkesi ise Türkiye seçildi.
´Akıllı Temizlik´ sloganı ile ev bakım ve temizlik ürünleri sektörüne hızlı bir giriş yapan 1K Kimya, HighGenic Silikonlu Temizleyici ile çok amaçlı temizlik ürünleri alanında yepyeni bir dönemi başlattı. Kısa sürede milyonların tercihi olan HighGenic, 2016 yılını ciroda % 204´lük bir büyüme ile kapatıyor.
Dünya devi Ideal Standard, banyo ve mutfak armatürlerinden seramik ürünlere, banyo mobilyasından akrilik ürünlere varıncaya kadar yüzlerce ürünü kullanıcıların beğenisine sunduğu ´Banyo Tasarım Merkezi´ni Dubai´de açtı.