Fülay YAŞA KESKİN

Kurucu Ortak


Fülay, 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İ.Ü. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Ardından Bilgi Üniversitesi’nde İngilizce İşletme Yüksek lisansını (MBA) tamamladı. Üniversite ikinci sınıfta stajyer muhabir olarak başladığı Hürriyet Gazetesi’nde kısa sürede, muhabir, editör ve sorumlu editör olarak görev aldı. Yaklaşık 7 yıl süresince Grup bünyesinde çeşitli dergi, gazete, gazete eklerinde farklı sorumluluklar üstlendi. Ardından TRT 2 ve CNN Türk’te içerik ve program koordinatörlüğü yaptı.

On yıllık basın kariyerinin ardından iletişimin farklı alanlarında deneyim kazanmayı hedefleyerek, içerik yönetimi ve kurumsal yayıncılık alanına geçti. Türkiye’nin ilk içerik ajansı İndeks’in kuruluşunda yer aldı. 10 yıl boyunca İndeks’te yönetim sorumlulukları üstlenerek, pek çok projeye liderlik etti. Kurumun tüm diğer faaliyetlerinin yanı sıra faaliyet raporu ve sürdürülebilirlik raporu içerik ve tasarımı alanına girişi ve büyümesinde öncü rol üstlendi.

2014 yılında içerik ve iletişim alanındaki tüm deneyim ve birikimiyle FM İletişim Danışmanlığı’nı kuran Fülay, mesleğinin tek sivil toplum kuruluşu olan TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) üyesidir.

Kendini iletişimci olarak tanımlayan ve mesleğini ilk günkü heyecanla sürdüren Fülay bir çocuk annesidir. Okumak, araştırmak ve yazmaktan mutluluk duyan Fülay’ın en büyük tutkusu seyahat etmek ve yeni kültürleri keşfetmektir.

REFERANSLARIMIZ